Employment Institute - https://www.iz.sk - logoqr kod na stranku

EU labour market indicators

codeemployment rateunemployment ratelong term unemploymentNEET
ATAustria70.582.2
BEBelgium63.66.72.8
BGBulgaria66.96.42.8
CHSwitzerland80.55.11.8
CYCyprus68.58.82.7
CZCzech Republic74.13.40.9
DEGermany74.94.20.9
DKDANMARK73.56.51.2
EEEstonia73.27.31.4
ELGreece52.717.313.2
ESSpain60.916.17.8
EUEU2869.26.410.1
FIFinland70.48.61.6
FRFrance66.28.42.4
HRCroatia61.4102.8
HUHungary71.84.51.1
IEIRELAND65.67.21.2
ISÍSLAND767.71.9
ITItaly5610.96
LTLIETUVA71.47.72.4
LULUXEMBOURG68.35.61.9
LVLatvia68.78.31.9
MEЦРНА ГОРА46.221.517.3
MKNorth Macedonia54.416.311.5
MTMalta74.23.91.6
NLNetherlands79.25.31.2
NONORGE74.45.11
PLPoland69.24.10.9
PTPortugal68.47.32.5
RORomania60.86.11.9
RSSerbia62.110.55.1
SESweden73.2101.8
SISlovenia68.15.72.2
SKSLOVENSKO67.97.23.6
TRTurkey47.7135.2
UKUnited Kingdom74.25

logo projektuTento článok je súčasťou projektu Politiky zamestnanosti realizovaného Inštitútom zamestnanosti. Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu v rámci OP EVS.


https://www.iz.sk/en/projects/EU-indicators/labour-market

Current statistics

June 2021: number of unemployed at the labour offices: 229394, of which 96422 are long term unemployed, unemployment rate 8.4 % (3.5 % long term unemployment)

Highest unemployment: Revúca 22.6 % (13.3 %), Rimavská Sobota 22.2 % (13.5 %), Kežmarok 19.6 % (10.4 %), Rožňava 18.1 % (10.7 %), Sobrance 17.9 % (10.1 %)

Lowest unemployment:: Bratislava V 4.2 %, Hlohovec 4.2 %, Ilava 4.4 %, Trenčín 4.4 %, Piešťany 4.4 %