Employment Institute - https://www.iz.sk - logoqr kod na stranku

EU labour market indicators

codeemployment rateunemployment ratelong term unemploymentNEET
ATAustria72.85.51.4
BEBelgium64.55.82.4
BGBulgaria68.85.32.5
CHSwitzerland80.55.11.8
CYCyprus69.98.22.4
CZCzech Republic74.33.10.8
DEGermany773.10.9
DKDANMARK74.75.91.4
EEEstonia74.27.61.4
ELGreece56.416.413.6
ESSpain61.316.37.1
EUEU2869.26.42.610.1
FIFinland71.87.61.3
FRFrance65.68.33.2
HRCroatia61.59.22
HUHungary70.24.21.4
IEIRELAND67.85.91.2
ISÍSLAND767.71.9
ITItaly58.49.75.7
LTLIETUVA71.49.42.6
LULUXEMBOURG68.56.62
LVLatvia71.58.21.9
MEЦРНА ГОРА49.319.613.2
MKNorth Macedonia54.416.311.5
MTMalta73.84.41.6
NLNetherlands77.941.1
NONORGE74.44.70.7
PLPoland69.43.20.7
PTPortugal69.57.52.7
RORomania65.85.41.3
RSSerbia62.110.55.1
SESweden75.38.11.1
SISlovenia71.15.12.5
SKSLOVENSKO67.873.4
TRTurkey47.7135.2
UKUnited Kingdom74.250.8

logo projektuTento článok je súčasťou projektu Politiky zamestnanosti realizovaného Inštitútom zamestnanosti. Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu v rámci OP EVS.


https://www.iz.sk/en/projects/EU-indicators/labour-market

Current statistics

March 2021: number of unemployed at the labour offices: 234942, of which 89361 are long term unemployed, unemployment rate 8.6 % (3.3 % long term unemployment)

Highest unemployment: Revúca 22.8 % (12.7 %), Rimavská Sobota 22.0 % (13.1 %), Kežmarok 20.4 % (10.4 %), Rožňava 18.2 % (10.2 %), Vranov nad Topľou 17.8 % (9.1 %)

Lowest unemployment:: Bratislava V 4.2 %, Bratislava I 4.3 %, Ilava 4.6 %, Trenčín 4.6 %, Hlohovec 4.6 %