Employment Institute - https://www.iz.sk - logoqr kod na stranku

EU labour market indicators

codeemployment rateunemployment ratelong term unemploymentNEET
ATAustria72.34.717.5
BEBelgium65.15.128.4
BGBulgaria68.14.61.914.8
CHSwitzerland80.44.61.56.5
CYCyprus707.41.912.2
CZCzech Republic74.820.66.1
DEGermany773.10.95.7
DKDANMARK74.75.31.17.5
EEEstonia755.11.37.5
ELGreece55.916.414.111.7
ESSpain62.614.56.212.7
EU28EU2869.26.42.510.1
FIFinland727.318.7
FRFrance65.78.2310.7
HRCroatia61.47.12.311.7
HUHungary69.73.80.910.9
IEIRELAND69.84.71.29.8
ISÍSLAND82.93.31.96.4
ITItaly58.49.65.618.5
LTLIETUVA737.42.39.6
LULUXEMBOURG66.76.31.75.6
LVLatvia71.97.72.27.8
MEЦРНА ГОРА54.816.113.319.3
MKNorth Macedonia55.616.411.618.7
MTMalta74.63.41.67.7
NLNetherlands78.43.30.93.9
NONORGE75.23.70.74.9
PLPoland68.43.20.78.3
PTPortugal69.86.92.87.9
RORomania65.44.41.115
RSSerbia60.710.25.314.5
SESweden75.47.81.25.9
SISlovenia71.54.62.57.7
SKSLOVENSKO6863.411
TRTurkey47.613.95.227.3
UKUnited Kingdom75.63.90.710.3

logo projektuTento článok je súčasťou projektu Politiky zamestnanosti realizovaného Inštitútom zamestnanosti. Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu v rámci OP EVS.


https://www.iz.sk/en/projects/EU-indicators/labour-market

Current statistics

June 2020: number of unemployed at the labour offices: 225508, of which 64977 are long term unemployed, unemployment rate 8.2 % (2.4 % long term unemployment)

Highest unemployment: Rimavská Sobota 22.3 % (11.5 %), Revúca 21.5 % (10.2 %), Kežmarok 19.8 % (8.6 %)

Lowest unemployment:: Bratislava V 3.5 %, Bratislava I 3.7 %, Hlohovec 4.3 %, Trenčín 4.4 %, Bratislava IV 4.4 %