qr kod na stranku

Ukazovatele trhu práce v EÚ

porovnanie Ukazovatele trhu práce v EÚ in nuts 0
kódmiera zamestnanosti, 2023miera nezamestnanosti, 2023dlhodobá nezamestnanosť, 2023nezamestnaní mladí, ktorí sa nevzdelávajú, 2023
ATRakúsko74,95,21,19,9
BEBelgicko66,85,61,99,1
BGBulharsko71,54,12,114
CHŠvajčiarsko80,44,31,27,6
CYCyprus74,65,91,913,8
CZČesko75,32,70,79,6
DENemecko77,33,10,98,6
DKDánsko76,650,59,2
EEEstónsko76,27,51,413,2
ELGrécko62,810,96,516,4
ESŠpanielsko66,111,94,112,2
FIFínsko74,671,79,9
FRFrancúzsko68,67,61,712,2
HRChorvátsko65,85,62,111,3
HUMaďarsko754,11,510,6
IEÍrsko74,14,81,28,7
ISIsland84,63,40,65,5
ITTaliansko61,67,4416
LTLitva74,36,51,913,2
LULuxembursko70,55,51,78,3
LVLotyšsko726,71,79,9
MEČierna Hora46,221,516,324,9
MKSeverné Macedónsko54,416,312,926,8
MTMalta80,62,50,87,5
NLHolandsko82,63,60,45
NONórsko783,70,46,7
PLPoľsko72,32,80,79,3
PTPortugalsko736,32,38,5
RORumunsko63,35,4219,5
RSSrbsko65,49,23,314,8
SEŠvédsko78,57,31,76
SISlovinsko72,63,91,58,8
SKSlovensko71,963,811,4
TRTurecko47,7133,631,5
UKSpojené kráľovstvo74,25

Podrobnejšie o porovnávaných premenných:

Citovať ako: Michal Páleník: Európa a jej regióny v číslach - Ukazovatele trhu práce v EÚ, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/​S17, ISBN: 978-80-970204-9-1, DOI:10.5281/zenodo.10200164

logo projektuTento článok je súčasťou projektu Politiky zamestnanosti realizovaného Inštitútom zamestnanosti. Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu v rámci OP EVS.


https://www.iz.sk/sk/projekty/ukazovatele-za-EU/ukazovale-trhu-prace-v-EU