Inštitút zamestnanosti - https://www.iz.sk - logoqr kod na stranku

Minimálna mzda v EÚ

porovnanie Minimálna mzda v EÚ in nuts 0
codevýška minimálnej mzdy v €, 2021pomer minimálnej mzdy a priemernej mzdy v priemysle a službách, 2020výška minimálnej mzdy v PPS, 2021
ALSHQIPËRIA244.5661.4421.74
BEBelgicko1625.7242.51411.29
BGBulharsko332.3443.9596.08
CZČesko596.3642759.58
DENemecko1585421464.73
EEEstónsko58442.6698.7
ELGrécko758.3356.4883.72
ESŠpanielsko1108.3353.21159.97
FRFrancúzsko1554.5846.81362.87
HRChorvátsko567.3248.5811.45
HUMaďarsko47641.8740.04
IEÍrsko1723.846.11267
LTLIETUVA64246.4930.43
LULUXEMBOURG2201.9348.81619.17
LVLotyšsko50039.5653.51
MEЦРНА ГОРА331.3341.9586.82
MKSeverné Macedónsko358.97712.89
MTMalta784.6851890.08
NLHolandsko170143.71460.66
PLPoľsko619.4650.51061.95
PTPortugalsko775.8352.5872.12
RORumunsko466.7247.4862.89
RSSrbsko366.1349.8635.09
SISlovinsko1024.2453.61183.48
SKSLOVENSKO62343.6705.52
TRTurecko346.6254.21044.42
UKSpojené kráľovstvo1583.3145.51348.67

Citovať ako: Michal Páleník: Ukazovatele za EÚ - Minimálna mzda v EÚ, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/sk/projekty/ukazovatele-za-EU/minimalna-mzda


https://www.iz.sk/sk/projekty/ukazovatele-za-EU/minimalna-mzda