qr kod na stranku

O koľko stúpne čistý príjem, ak stúpne hrubá mzda o 1 €?

Odpovedať na otázku, o koľko stúpne čistý príjem, ak stúpne hrubá mzda o 1 €, sa nedá. Jednak, čistý príjem občas aj klesne a po druhé, veľmi to závisí od typu rodiny či roku. Preto použite mzdovú kalkulačku a posúvajte výšku hrubej mzdy.

Čistý príjem rodiny s troma mladšími deťmi

Nižšie uvedený graf ukazuje, ako sa mení čistý príjem domácnosti, ktorá má jedno dieťa v škôlke, dve deti na základnej škole a matku UoZ v závislosti od rastúceho brutto pracovného príjmu člena, čo sa zamestnal. Ako vidno, rast zďaleka nie je konštantný a pri niektorých nárastoch brutto mzdy čistý príjem dokonca klesá. Napriek tomu, že všetky údaje sú za mesiac jún, medzi rokmi sa jednotlivé hranice menia.

čistý príjem rodiny s troma mladšími deťmi kalkulacka/cisty-prijem-ltu-3-mladsie-deti

Čistý príjem rodiny s dvoma mladšími deťmi

Nasledujúca rodina má jedného dlhodobo nezamestnaného rodiča (ktorý sa zamestná), druhého rodiča, ktorý zostáva naďalej nezamestnaný, jedno dieťa v materskej škole a jedno na základnej škole. Predpokladáme, že rodičia sú manželia.

čistý príjem rodiny s dvoma mladšími deťmi kalkulacka/cisty-prijem-ltu-2-mladsie-deti

Čistý príjem rodiny so štyrmi staršími deťmi

Rodina so štyrmi staršími deťmi má tri deti na základnej škole a jedno dieťa na strednej škole s priemerom 1. Predpokladáme, že rodičia sú manželia a čerstvo zamestnaný z nich bol dlhodobo nezamestnaný.

čistý príjem rodiny s štyrmi deťmi kalkulacka/cisty-prijem-ltu-4-starsie-deti

Úrovne hrubého príjmu, kde čistý príjem klesá, sa menia aj podľa štruktúry detí.

Aké sú dôvody poklesu príjmu?

Citovať ako: PÁLENÍK, M.: Učebnica mzdovej kalkulačky, kapitola 3.6, Univerzita Komenského v Bratislave, 2021, ISBN: 978-80-223-5147-8, doi:10.5281/zenodo.6090202, strana 62.


https://www.iz.sk/kalkulacka/narast-prijmu
ikona Učebnica mzdovej kalkulačky

Učebnica mzdovej kalkulačky

Chcete spoznať mzdovú kalkulačku do hĺbky? Prinášame učebnicu, ktorá vám ukáže podrobnosti daňovo-odvodovo-dávkového systému SR a možnosti mzdovej kalkulačky.. . .

ikona O mzdovej kalkulačke

O mzdovej kalkulačke

Viac informácií o  mzdovej kalkulačke. Mzdová kalkulačka na výpočet čistého príjmu domácnosti, ak sa jeden z jej členov zamestná. Na rozdiel od iných dostupných mzdových kalkulačiek. Je určená pre ľudí blízko minimálnej mzdy, ktorí predtým boli nezamestnaní a na dávkach v hmotnej núdzi. Mzdová kalkulačka vám vyráta čistú mzdu, dane, odvody, daňový bonus na deti, osobitný príspevok, stravné. Teda všetko čo vplýva na váš čistý príjem. Zistite, či sa vám oplatí pracovať.. . .