qr kod na stranku

Rodové rozdiely

porovnanie Rodové rozdiely in nuts 0
kódrozdiel v platoch mužov a žien, 2022podiel zamestnanosti mužov a žien, 2023podiel nezamestnanosti mužov a žien, 2023
ALAlbánsko6,8
ATRakúsko18,489,8696,23
BEBelgicko590,7389,83
BGBulharsko1392,0788,37
CHŠvajčiarsko17,990,4123,08
CYCyprus10,289,1396,67
CZČesko17,983,62145,45
DENemecko17,791,2187,88
DKDánsko13,994,78119,57
EEEstónsko21,397,41108,33
ELGrécko10,474,2181,25
ESŠpanielsko8,786,6132,04
FIFínsko15,599,4785,33
FRFrancúzsko13,992,3101,33
HRChorvátsko12,588,4130,61
HUMaďarsko17,588,68102,5
IEÍrsko9,389,2995,92
ISIsland9,394,03100
ITTaliansko4,373,62135,94
LTLitva1299,0676,71
LULuxembursko-0,790,41126,53
LVLotyšsko17,198,2171,79
MEČierna Hora7,775,86108,21
MKSeverné Macedónsko9,169,893,45
MTMalta10,284,04112,5
NLHolandsko1391,65108,57
NONórsko14,494,0387,18
PLPoľsko7,886,21100
PTPortugalsko12,593,13119,3
RORumunsko4,575,9491,07
RSSrbsko9,683,57113,79
SEŠvédsko11,194,79119,4
SISlovinsko8,291,55105,26
SKSlovensko17,790,08106,9
TRTurecko-1,344,83123,97
UKSpojené kráľovstvo19,891,4883,33

Podrobnejšie o porovnávaných premenných:

Citovať ako: Michal Páleník: Európa a jej regióny v číslach - Rodové rozdiely, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/​Szh7, ISBN: 978-80-970204-9-1, DOI:10.5281/zenodo.10200164


https://www.iz.sk/sk/projekty/ukazovatele-za-EU/rodove-rozdiely