qr kod na stranku

Rodové rozdiely

porovnanie Rodové rozdiely in nuts 0
kódrozdiel v platoch mužov a žien, 2024podiel zamestnanosti mužov a žien, 2026podiel nezamestnanosti mužov a žien, 2026
ALAlbánsko6,8
ATRakúsko17,692,3784,13
BEBelgicko0,79282,09
BGBulharsko1291,4475,61
CHŠvajčiarsko1693,0794,23
CYCyprus11,889,45105,56
CZČesko18,589,18121,43
DENemecko15,692,7581,82
DKDánsko1493,12102,99
EEEstónsko18,899,08102,94
ELGrécko13,479,3179,66
ESŠpanielsko7,388,21124,72
FIFínsko16,398,8985,71
FRFrancúzsko11,893,8595,18
HRChorvátsko6,692,8977,36
HUMaďarsko16,989,38119,05
IEÍrsko8,390,64101,92
ISIsland11,193,2891,43
ITTaliansko5,376,22115,79
LTLitva1096,4492,42
LULuxembursko-0,893,897,18
LVLotyšsko13,9101,2574,12
MEČierna Hora7,775,86108,21
MKSeverné Macedónsko9,174,0180
MTMalta4,986,8472,97
NLHolandsko11,291,71102,63
NONórsko1394,0476,36
PLPoľsko488,5100
PTPortugalsko793,42118
RORumunsko3,776,59106,06
RSSrbsko9,684,79123,88
SEŠvédsko11,296,6891,92
SISlovinsko894,13105,56
SKSlovensko15,790,49105,36
TRTurecko-1,350,48144,12
UKSpojené kráľovstvo19,891,4883,33

Podrobnejšie o porovnávaných premenných:

Citovať ako: Michal Páleník: Európa a jej regióny v číslach - Rodové rozdiely, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/​Szh7, ISBN: 978-80-970204-9-1, DOI:10.5281/zenodo.10200164


https://www.iz.sk/sk/projekty/ukazovatele-za-EU/rodove-rozdiely