qr kod na stranku

Nezamestnanosť mladých podľa vzdelania

porovnanie Nezamestnanosť mladých podľa vzdelania in nuts 0
codemiera nezamestnanosti mladých so základným vzdelaním, 2022miera nezamestnanosti mladých so stredoškolským vzdelaním, 2022miera nezamestnanosti mladých so vysokoškolským vzdelaním, 2022miera nezamestnanosti mladých, 2022
ATRakúsko13,77,47,19,2
BEBelgicko27,3176,416,8
BGBulharsko33,49,52511,1
CHŠvajčiarsko8,35,68,16,9
CYCyprus22,220,112,217,6
CZČeská republika24,948,97,1
DENemecko7,94,87,16
DKDánsko10,54,416,77,7
EEEstónsko35,21421,6
ELGrécko5229,632,132,3
ESŠpanielsko42,42616,628,5
EUEU2821,212,410,614,4
FIFínsko25,711,112,717,8
FRFrancúzsko27,817,89,116,9
HRChorvátsko5017,838,818,5
HUMaďarsko20,37,87,510
IEÍrsko21,48,88,611,4
ISIsland18,39,614,2
ITTaliansko35,7191522,6
LTLitva41,914,116,311,6
LULuxemburg31,922,33816,3
LVLotyšsko30,613,826,714,8
MEČierna hora67,64459,946,5
MKMacedónsko30,440,733,139,2
MTMalta28,19,89,3
NLHolandsko9,36,54,27,3
NONórsko14,3810,110,9
PLPoľsko14,98,313,68,9
PTPortugalsko28,616,69,816,7
RORumunsko26,121,31221,3
RSSrbsko36,417,623,118,7
SEŠvédsko44,112,58,826
SISlovinsko27,110,813,412,4
SKSlovenská republika63,913,528,218,6
TRTurecko19,524,737,425,1
UKSpojené kráľovstvo24,314,214,615,6

Citovať ako: Michal Páleník: Ukazovatele za EÚ - Nezamestnanosť mladých podľa vzdelania, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/sk/projekty/ukazovatele-za-EU/nezamestnanost-mladych-podla-vzdelania


https://www.iz.sk/sk/projekty/ukazovatele-za-EU/nezamestnanost-mladych-podla-vzdelania
ikona Školstvo a trh práce

Školstvo a trh práce

Slovensko dlhodobo trpí slabým prepojením trhu práce a školstva, čo má za dôsledok vysokú nezamestnanosť absolventov a mladých ľudí. Až dve tretiny absolventov končia humanitne zamerané odbory (ekonómia, právo či sociálna práca), pričom na trhu práce sa v súčasnosti uplatnia najmä absolventi technického zamerania (programátori, elektrotechnici), ktorých je nedostatok. Ide o zlú komunikáciu medzi školstvom a trhom práce.. . .