qr kod na stranku

Porovnanie výdavkov na APTP a nezamestnanosti

porovnanie Porovnanie výdavkov na APTP a nezamestnanosti in nuts 0
kódvýdavky na APTP, 2021dlhodobá nezamestnanosť, 2023výdavky na PTP ako percento HDP, 2021miera nezamestnanosti, 2023
ATRakúsko0,641,13,245,2
BEBelgicko0,541,92,235,6
BGBulharsko1,032,11,424,1
CHŠvajčiarsko1,24,3
CYCyprus0,041,91,55,9
CZČesko0,180,71,082,7
DENemecko0,270,91,763,1
DKDánsko1,210,53,015
EEEstónsko0,41,41,397,5
ELGrécko0,196,53,3810,9
ESŠpanielsko0,84,13,2411,9
FIFínsko0,691,72,337
FRFrancúzsko0,561,73,287,6
HRChorvátsko0,562,11,945,6
HUMaďarsko0,281,50,544,1
IEÍrsko1,331,21,934,8
ISIsland0,63,4
ITTaliansko0,2242,997,4
LTLitva0,311,91,886,5
LULuxembursko0,531,71,465,5
LVLotyšsko0,091,70,486,7
MEČierna Hora16,321,5
MKSeverné Macedónsko12,916,3
MTMalta0,060,82,692,5
NLHolandsko1,410,42,863,6
NONórsko0,250,41,143,7
PLPoľsko0,460,70,82,8
PTPortugalsko0,572,32,076,3
RORumunsko0,0320,15,4
RSSrbsko3,39,2
SEŠvédsko0,751,71,757,3
SISlovinsko0,151,51,413,9
SKSlovensko0,143,81,986
TRTurecko3,613
UKSpojené kráľovstvo0,030,535

Podrobnejšie o porovnávaných premenných:

Citovať ako: Michal Páleník: Európa a jej regióny v číslach - Porovnanie výdavkov na APTP a nezamestnanosti, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/​Ska, ISBN: 978-80-970204-9-1, DOI:10.5281/zenodo.10200164


https://www.iz.sk/sk/projekty/ukazovatele-za-EU/porovnanie-aptp-a-nezamestnanosti