qr kod na stranku

Porovnanie výdavkov na APTP a nezamestnanosti

porovnanie Porovnanie výdavkov na APTP a nezamestnanosti in nuts 0
kódvýdavky na APTP, 2021q1dlhodobá nezamestnanosť, 2023q4výdavky na PTP ako percento HDP, 2021q1miera nezamestnanosti, 2023q4
ATRakúsko0,641,13,245
BEBelgicko0,542,22,235,5
BGBulharsko1,032,21,424,3
CHŠvajčiarsko1,34,1
CYCyprus0,041,71,56,1
CZČesko0,180,81,082,6
DENemecko0,2711,763,1
DKDánsko1,210,63,016
EEEstónsko0,41,41,396,6
ELGrécko0,195,33,3810,6
ESŠpanielsko0,84,23,2411,9
FIFínsko0,691,72,337
FRFrancúzsko0,561,93,287,8
HRChorvátsko0,562,11,946
HUMaďarsko0,281,50,544,5
IEÍrsko1,331,11,934,3
ISIsland0,53,5
ITTaliansko0,224,12,997,7
LTLitva0,312,51,887,8
LULuxembursko0,531,71,465,5
LVLotyšsko0,091,90,487,1
MEČierna Hora16,321,5
MKSeverné Macedónsko12,916,3
MTMalta0,060,62,692,9
NLHolandsko1,410,52,863,4
NONórsko0,250,51,143,7
PLPoľsko0,460,90,83,1
PTPortugalsko0,572,42,076,8
RORumunsko0,032,10,15,9
RSSrbsko3,89,5
SEŠvédsko0,751,71,757,6
SISlovinsko0,151,11,413,4
SKSlovensko0,143,71,985,7
TRTurecko1,98,8
UKSpojené kráľovstvo0,030,535

Podrobnejšie o porovnávaných premenných:

Citovať ako: Michal Páleník: Európa a jej regióny v číslach - Porovnanie výdavkov na APTP a nezamestnanosti, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/​Ska, ISBN: 978-80-970204-9-1, DOI:10.5281/zenodo.10200164


https://www.iz.sk/sk/projekty/ukazovatele-za-EU/porovnanie-aptp-a-nezamestnanosti