qr kod na stranku

Nidwalden - CH065

regióny EÚ: Švajčiarsko > Švajčiarsko > Stredné Švajčiarsko > Nidwalden


mapka Nidwalden CH065
vlajka Nidwalden CH065 erb Nidwalden CH065
ukazovateľobdobiehodnota
HDP na obyvateľa v PPS ako priemer EÚ2018138
počet obyvateľov202243 894
hustota obyvateľstva2019179,1
index demografickej závislosti202233,5

viac na wikipédii

Zloženie obyvateľstva podľa veku, vzdelania a ekonomickej aktivity, Nidwalden

veková skupinanízke vzdelaniestredné vzdelanievysoké vzdelanie

pozn: v tisícoch obyvateľov, podľa výberového zisťovania pracovných síl. P – počet obyvateľov, E – počet zamestnaných, U – počet nezamestnaných, I – počet ekonomicky neaktívnych

demograficky strom CH065 Nidwalden demografická pyramída

Z wikipédie:

Nidwalden (historicky a úradne Unterwalden nid dem Wald) je nemeckojazyčný kantón. Hlavným mestom je Stans. Nachádza sa v strednom Švajčiarsku. Je rozdelený na 11 obcí.

Nidwalden spolu s kantónom Obwalden tvorili kantón Unterwalden (do roku 1648), jeden z troch pôvodných kantónov, ktoré sa v roku 1291 po smrti nemeckého kráľa Rudolfa I. spojili na ochranu svojich «starých práv» a vytvorili Švajčiarsko.

Nidwalden je 5. najmenší a 5. najmenej ľudnatý kantón vo Švajčiarsku.

Geografia

Kantón Nidwalden leží v strednom Švajčiarsku, na severných hraniciach sa rozprestiera Vierwaldstättské jazero. Hraničí s piatimi kantónmi: Luzern na severe, Schwyz na severovýchode, Uri na východe, Bern na juhu a Obwalden na západe a juhovýchode, pretože Obwalden je Nidwaldenom rozdelený na dve časti.

ostatné: Stredné Švajčiarsko, Nidwalden, Zug, Schwyz, Luzern, Obwalden, Uri

susedia: Uri, Luzern, Schwyz, Obwalden

Citovať ako: Michal Páleník: Regióny Slovenska - Nidwalden - CH065, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/sk/projekty/regiony-eu/CH065


https://www.iz.sk/sk/projekty/regiony-eu/CH065
ikona Regióny Slovenska

Regióny Slovenska

Pre potreby našich analýz sme rozčlenili územie Slovenska na 18 regiónov. Priebežne Vám budeme prinášať informácie o týchto regiónoch z makroekonomického hľadiska a z hľadiska trhu práce.. . .

ikona Okresy V4

Dataset údajov za okresy

Štatistické údaje o LAU1 regiónoch – okresoch Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska. Tento dataset okresných údajov obsahuje údaje o počte obyvateľov, o vekovej štruktúre obyvateľov, o počte a štruktúre nezamestnaných.. . .