Inštitút zamestnanosti - https://www.iz.sk - logoqr kod na stranku

Publikácia Inkluzívny trh

Inštitút zamestnanosti uviedol na konferencii Inkluzívny trh do života publikáciu Inkluzívny trh. Táto popisuje koncept inkluzívneho trhu. Novšia verzia z roku 2013 je na Publikácia inkluzívne zamestnávanie.

uvádzanie do života inkluzivny-uvadzanie-do-zivota-1 publikácia inkluzívny trh inkluzivny-publikacia-1 publikácia inkluzívny trh inkluzivny-publikacia-2

Autormi publikácie sú:

  • RNDr. Viliam Páleník, PhD.
  • Mgr. Ing. Michal Páleník, PhD.
  • Bc. Andrej Šimo

ISBN 978-80-970204-2-2

Publikácia je dostupná v elektronickej verzii na našej webstránke

Tlačená verzia publikácie je dostupná vo väčšine knižníc v rámci SR.V prípade, že vo vašej knižnici tento titul nefiguruje, dajte nám, prosím, vedieť. Publikáciu obratom zašleme.

Predajná cena je 20 €. Publikáciu si môžete objednať v Inštitúte zamestnanosti.


https://www.iz.sk/sk/projekty/inkluzivny-rast/publikacia-inkluzivny-trh
ikona Viliam Páleník

Viliam Páleník

RNDr. Viliam Páleník, PhD., h. doc., prezident a odborný garant Inštitútu zamestnanosti. . .

ikona Inkluzívny rast

Inkluzívne zamestnávanie - implementácia sociálnej ekonomiky

Inštitút zamestnanosti podporuje zapojenie všetkých osôb do rastu ekonomiky tak, ako je to definované v stratégii Európa 2020 v časti o inkluzívnom raste. Inkluzívny rast predstavuje rast, o ktorý sa pričinia všetci, a rovnako rast, z ktorého budú mať prospech všetci. Nesmie sa stať, že ekonomiku bude ťahať nahor iba niekoľko málo sektorov/vrstiev/regiónov alebo naopak, mať z neho prospech iba niekoľko sektorov/vrstiev/regiónov. V podmienkach SR je tento cieľ možné dosiahnuť inkluzívnym zamestnávaním. Cieľom inkluzívneho trhu je znížiť dlhodobú nezamestnanosť na Slovensku v horizonte 10 rokov o 100 000 osôb.. . .