qr kod na stranku

Hedmark - NO021

regióny EÚ: Nórsko > Nórsko > Hedmark og Oppland > Hedmark


mapka Hedmark NO021
vlajka Hedmark NO021 erb Hedmark NO021
ukazovateľobdobiehodnota
počet obyvateľov2020197 920
hustota obyvateľstva20197,5
index demografickej závislosti202035,7
  • Hedmark in English: NO021

Zloženie obyvateľstva podľa veku, vzdelania a ekonomickej aktivity, Hedmark

veková skupinanízke vzdelaniestredné vzdelanievysoké vzdelanie

pozn: v tisícoch obyvateľov, podľa výberového zisťovania pracovných síl. P – počet obyvateľov, E – počet zamestnaných, U – počet nezamestnaných, I – počet ekonomicky neaktívnych

demograficky strom NO021 Hedmark demografická pyramída

Z wikipédie:

Fylke Hedmark je územnosprávna jednotka v juhovýchodnej časti Nórska. Správnym centrom územia je mesto Hamar, správcom je Fylkesmann i Hedmark. V kraji je 22 obcí a počet obyvateľov dosiahol v roku 2005 188 376. Rozloha kraja je 27 388 km².

Hedmark hraničí s krajmi Akershus na juhu, Oppland na západe a Sør-Trøndelag na severe. Na východe sa nachádzajú švédske provincie Värmland a Dalarna.

V kraji sú dobre známe mestá Hamar, Kongsvinger, Elverum a Tynset. Hedmark je jedným z najmenej urbanizovaných krajov v Nórsku a viac ako polovica obyvateľov žije na vidieku. Osídlenie je sústredené predovšetkým do poľnohospodárskych oblastí priliehajúcich k jazeru Mjøsa.

Dejiny

V ranom vikingskom období pred Haraldom Krásnovlasým bol Hedmark malým kráľovstvom.

ostatné: Hedmark og Oppland, Hedmark, Oppland

susedia: Dalarna, Akershus, Jämtlands län, Värmland, Trøndelag, Oppland

Citovať ako: Michal Páleník: Regióny Slovenska - Hedmark - NO021, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/sk/projekty/regiony-eu/NO021


https://www.iz.sk/sk/projekty/regiony-eu/NO021
ikona Regióny Slovenska

Regióny Slovenska

Pre potreby našich analýz sme rozčlenili územie Slovenska na 18 regiónov. Priebežne Vám budeme prinášať informácie o týchto regiónoch z makroekonomického hľadiska a z hľadiska trhu práce.. . .

ikona Okresy V4

Dataset údajov za okresy

Štatistické údaje o LAU1 regiónoch – okresoch Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska. Tento dataset okresných údajov obsahuje údaje o počte obyvateľov, o vekovej štruktúre obyvateľov, o počte a štruktúre nezamestnaných.. . .