qr kod na stranku

Buskerud - NO032

regióny EÚ: Nórsko > Nórsko > Sør-Østlandet > Buskerud


mapka Buskerud NO032
ukazovateľobdobiehodnota
počet obyvateľov2020285 336
hustota obyvateľstva202020,2
index demografickej závislosti202029,2

viac na wikipédii wikidata Q50618 Buskerud in English: NO032

demograficky strom NO032 Buskerud demografická pyramída

Z wikipédie:

Buskerud Fylke je územnosprávna jednotka v juhovýchodnom Nórsku. Správnym centrom územia je mesto Drammen, správcom kraja je Fylkesmann i Buskerud. Počet obyvateľov dosiahol v roku 2005 243 491. Rozloha kraja je 14 930 km².

Buskerud hraničí na severe a severovýchode s krajom Oppland, na východe s krajom Akershus a Oslo, na juhu s krajom Vestfold, na juhozápade Telemark, na západe Hordaland a na severozápade s krajom Sogn og Fjordane. Na juhovýchode dosahuje Buskerud až k Oslofjordu.

Územie kraja je odvodňované riekami Dramselv a Lagen, popri východnej hranici preteká Begna a Ranselva, ktoré sa po sútoku pri Hønefosse vlievajú do jazera Tyrifjorden ako Storelva. Na severozápade sa dvíhajú pohoria Hallingskarvet a Reineskarvet.

Správne mesto Drammen je dôležitou cestnou križovatkou, kde sa pretínajú cesty E18 a E134, podobne ako aj Hønefoss, kde sa krížia cesty E16 s ďalšími cestami, vedúcimi z alebo do Oslo.

ostatné: Sør-Østlandet, Telemark, Østfold, Buskerud, Vestfold

susedia: Sogn og Fjordane, Akershus, Oppland, Telemark, Oslo, Vestfold, Hordaland

Citovať ako: Michal Páleník: Regióny Slovenska - Buskerud - NO032, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/sk/projekty/regiony-eu/NO032


https://www.iz.sk/sk/projekty/regiony-eu/NO032
ikona Regióny Slovenska

Regióny Slovenska

Pre potreby našich analýz sme rozčlenili územie Slovenska na 18 regiónov. Priebežne Vám budeme prinášať informácie o týchto regiónoch z makroekonomického hľadiska a z hľadiska trhu práce.. . .

ikona Okresy V4

Dataset údajov za okresy

Štatistické údaje o LAU1 regiónoch – okresoch Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska. Tento dataset okresných údajov obsahuje údaje o počte obyvateľov, o vekovej štruktúre obyvateľov, o počte a štruktúre nezamestnaných.. . .