Inštitút zamestnanosti - https://www.iz.sk - logoqr kod na stranku

Stanovisko k postoju MZV k otvoreniu trhu práce pre novovstupujúce krajiny do EÚ

Niekoľko týždňov po otvorení témy – Otvorenia trhu práce na Slovensku pre novovstupujúce krajiny do EÚ (Rumusko a Bulharsko) na odbornom seminári organizovanom Inštitútom zamestnanosti, sa k uvedenej problematike vyjadril aj minister zahraničných vecí Ján Kubiš.

Ako uviedol pre agentúru SITA, otázka otvárania trhu práce pre novovstupujúce krajiny do EÚ, pre Slovensko zatiaľ nie je jednoznačná. Ako ďalej uviedol, zo strany Slovenskej republiky pre tieto krajiny prechodné opatrenia nie sú vylúčené.

Podobne ako konštatoval Inštitút zamestnanosti vo svojom tlačovom stanovisku z 25.08.2006 aj minister zahraničných vecí odporúča koordinovať postoje a rozhodnutia o tejto zložitej problematike s krajinami V4, ale tiež so “starými” členskými štátmi únie.

Konečné rozhodnutie je teda ponechané až na diskusiu a koordináciu krajín Višegrádskej skupiny.

Viac informácií o stanoviskách Inštitútu zamestnanosti k otázke otvorenia trhu práce pre Bulharsko a Rumunsko nájdete na www.iz.sk.


https://www.iz.sk/sk/stanoviska/stanovisko-mzv-k-otvoreniu-trhu-prace-pre-novovstupujuce-krajiny-do-eu

So stránkou chcem

QR kód na webstránku http://www.iz.sk/sk/stanoviska/stanovisko-mzv-k-otvoreniu-trhu-prace-pre-novovstupujuce-krajiny-do-eu

Aktuálne štatistiky

Jún 2019: počet UoZ na úradoch práce: 166012, z toho 60179 dlhodobo, miera 6.0% (2.2% dlhodobá nezamestnosť)

Najvyššia nezamestnanosť: Rimavská Sobota 19.3% (11.2%), Revúca 18.3% (9.5%), Kežmarok 17.0% (7.7%), Rožňava 15.0% (8.2%), Vranov nad Topľou 14.8% (7.1%)

Najnižšia nezam.: Bratislava V 2.2%, Trenčín 2.4%, Hlohovec 2.6%, Nitra 2.7%, Ilava 2.7%

Mobilné aplikácie

Pre Android aj iPhone.

stiahni pre android stiahni pre iPhone