qr kod na stranku

Sheffield - UKE32

regióny EÚ: Spojené kráľovstvo > Yorkshire and the Humber > South Yorkshire > Sheffield


mapka Sheffield UKE32
ukazovateľobdobiehodnota
počet obyvateľov2019584 028
hustota obyvateľstva20181581,7
index demografickej závislosti201924,2

viac na wikipédii wikidata Q42448 OpenStreetMap 106956 Sheffield in English: UKE32

demograficky strom UKE32 Sheffield demografická pyramída

Z wikipédie:

Sheffield je mesto a metropolitný okres v South Yorkshire na severe Anglicka. Jeho názov je odvodený od mena rieky Sheaf, na ktorej brehoch sa rozkladá. Počet obyvateľov mesta v roku 2004 bol 516 000 a Sheffield je tak jedným z ôsmich najväčších anglických miest po Londýne.

Mesto je známe produkciou kvalitnej ušľachtilej ocele. Veľký nárast počtu obyvateľov sa prejavil na začiatku priemyselnej revolúcie. Sheffield získal status mesta v roku 1893 a odvtedy je jeho oficiálny názov City of Sheffield. Medzinárodná konkurencia spôsobila v 70. a 80. rokoch 20. storočia pokles priemyselnej výroby, ktorý mal významný vplyv na životnú úroveň obyvateľov mesta.

ostatné: South Yorkshire, Sheffield, Barnsley, Doncaster and Rotherham

susedia: Derbyshire, East Derbyshire, Barnsley, Doncaster and Rotherham

Citovať ako: Michal Páleník: Regióny Slovenska - Sheffield - UKE32, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/sk/projekty/regiony-eu/UKE32


https://www.iz.sk/sk/projekty/regiony-eu/UKE32
ikona Regióny Slovenska

Regióny Slovenska

Pre potreby našich analýz sme rozčlenili územie Slovenska na 18 regiónov. Priebežne Vám budeme prinášať informácie o týchto regiónoch z makroekonomického hľadiska a z hľadiska trhu práce.. . .

ikona Dataset okresných údajov

Dataset údajov za okresy Vyšehradskej skupiny

Štatistické údaje o LAU1 regiónoch – okresoch Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska. Tento dataset okresných údajov obsahuje údaje o počte obyvateľov, o vekovej štruktúre obyvateľov, o počte a štruktúre nezamestnaných.. . .