Inštitút zamestnanosti - https://www.iz.sk - logoqr kod na stranku

Prezentácia sociofórum Michal Páleník

Prezentácia sociofórum Michal PáleníkPrezentácia o inkluzívnom zamestnávaní a o zamestnávaní zdravotne postihnutých na konferenciu sociofórum 2016.

prezentacia iz socioforum jun 2016 (pdf) .pdf .odp .ppt

stiahni plnú verziu: prezentacia iz socioforum jun 2016 (pdf)

Prezentácia sociofórum Michal Páleník je v článkoch:


https://www.iz.sk/download-files/sk/inkluzivny/prezentacia-iz-socioforum-jun-2016
ikona Zdravotne postihnutí

Zdravotne postihnutí

S cieľom zlepšiť zapojenie zdravotne postihnutých na trhu práce je potrebné uskutočniť niekoľko zmien v legislatíve, ale aj v praxi. Prinášame Vám návrhy zmien, ktoré majú potenciál zlepšiť nelichotivú situáciu v oblasti zamestnávania zdravotne postihnutých.. . .

ikona Inkluzívny rast

Inkluzívne zamestnávanie - implementácia sociálnej ekonomiky

Inštitút zamestnanosti podporuje zapojenie všetkých osôb do rastu ekonomiky tak, ako je to definované v stratégii Európa 2020 v časti o inkluzívnom raste. Inkluzívny rast predstavuje rast, o ktorý sa pričinia všetci, a rovnako rast, z ktorého budú mať prospech všetci. Nesmie sa stať, že ekonomiku bude ťahať nahor iba niekoľko málo sektorov/vrstiev/regiónov alebo naopak, mať z neho prospech iba niekoľko sektorov/vrstiev/regiónov. V podmienkach SR je tento cieľ možné dosiahnuť inkluzívnym zamestnávaním. Cieľom inkluzívneho trhu je znížiť dlhodobú nezamestnanosť na Slovensku v horizonte 10 rokov o 100 000 osôb.. . .