qr kod na stranku

Hamburg - DE600

regióny EÚ: Nemecko > Hamburg > Hamburg > Hamburg


mapka Hamburg DE600
ukazovateľobdobiehodnota
HDP na obyvateľa v PPS ako priemer EÚ2020193
počet obyvateľov20221 853 935
hustota obyvateľstva20222610,2
index demografickej závislosti202226,9

viac na wikipédii wikidata Q1055 Hamburg in English: DE600

demograficky strom DE600 Hamburg demografická pyramída

Z wikipédie:

Hamburg je po Berlíne druhé najväčšie mesto Nemecka, spolková krajina vo forme mestského štátu a prístav. Je to siedme najväčšie mesto Európskej únie. Niekedy je označované aj ako Benátky severu pre množstvo mostov a kanálov. Mesto má viac ako 1,8 milióna obyvateľov a jeho metropolitná oblasť približne 4,3 milióna obyvateľov. Ročne ho navštívi približne 7,7 milióna turistov (2008).

Poloha

Hamburg leží na vlyve riek Bille a Alster do Labe. Približne 110 kilometrov severne od Hamburgu sa Labe vlieva do Severného mora. Úsek od Severného mora až po Hamburg je Labe splavná aj pre zaoceánske lode.

Dejiny

Oficiálny názov mesta je nem. Freie und Hansestadt Hamburg – Slobodné a Hanzové mesto Hamburg. To odkazuje na históriu mesta ako súčasť stredovekého zväzu obchodu Hanzy, ako slobodné mesto počas Rímskonemeckej ríše a na súčasné postavenie mesta ako jednej zo spolkových krajín Nemecka.

ostatné: Hamburg, Hamburg

susedia: Segeberg, Stade, Harburg, Stormarn, Pinneberg, Herzogtum Lauenburg

Citovať ako: Michal Páleník: Regióny Slovenska - Hamburg - DE600, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/sk/projekty/regiony-eu/DE600


https://www.iz.sk/sk/projekty/regiony-eu/DE600
ikona Regióny Slovenska

Regióny Slovenska

Pre potreby našich analýz sme rozčlenili územie Slovenska na 18 regiónov. Priebežne Vám budeme prinášať informácie o týchto regiónoch z makroekonomického hľadiska a z hľadiska trhu práce.. . .

ikona Okresy V4

Dataset údajov za okresy

Štatistické údaje o LAU1 regiónoch – okresoch Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska. Tento dataset okresných údajov obsahuje údaje o počte obyvateľov, o vekovej štruktúre obyvateľov, o počte a štruktúre nezamestnaných.. . .