Inštitút zamestnanosti - https://www.iz.sk - logoqr kod na stranku

Heidelberg, Stadtkreis - DE125

regióny EÚ: Nemecko > Bádensko-Württembersko > Karlsruhe > Heidelberg


mapka Heidelberg DE125
vlajka Heidelberg DE125 erb Heidelberg DE125
ukazovateľobdobiehodnota
HDP na obyvateľa v PPS ako priemer EÚ2017170
počet obyvateľov2019160 355
hustota obyvateľstva20181499.8
index demografickej závislosti201922.9

viac na wikipédii * viac na wikidata Q2966 * na OpenStreetMap * Heidelberg, Stadtkreis in English: DE125

demograficky strom DE125 Heidelberg demografická pyramída

Z wikipédie:

Heidelberg je mesto v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko v Nemecku, na polceste medzi Stuttgartom a Frankfurtom nad Mohanom. Je svetoznáme svojim historickým jadrom, zámkom a univerzitou. Je jedným z najobľúbenejších cieľov zahraničných turistov v Nemecku.

Poloha

Heidelberg sa nachádza na juhozápade Nemecka. Mesto leží sčasti v nížine Oberrheinische Tiefebene prevažne na ľavom brehu rieky Neckar, ktorá sa 20 km severozápadne v meste Mannheim vlieva do rieky Rýn. S viac ako 140 000 obyvateľmi je Heidelberg piate najväčšie mesto v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko. Je to mesto bez okresu (kreisfreie Stadt) a zároveň správne sídlo krajinského okresu Rhein-Neckar.

Pamiatky

V meste Heidelberg sa nachádzajú známe pamiatky ktoré priťahujú turistov z celého sveta, napríklad zámok Heidelberger Schloss a univerzita Ruprecht-Karls-Universität, ktorá je najstaršou vysokou školou v Nemecku. V Heidelbergu sa prelína veľké množstvo architektonických štýlov.

ostatné: Karlsruhe, Baden-Baden, Karlsruhe, Karlsruhe, Rastatt, Heidelberg, Mannheim, Neckar-Odenwald, Rhein-Neckar, Pforzheim, Calw, Enz, Freudenstadt

susedia: Rhein-Neckar


https://www.iz.sk/sk/projekty/regiony-eu/DE125