qr kod na stranku

Bremerhaven - DE502

regióny EÚ: Nemecko > Brémy > Brémy > Bremerhaven


mapka Bremerhaven DE502
ukazovateľobdobiehodnota
HDP na obyvateľa v PPS ako priemer EÚ2020108
počet obyvateľov2022113 173
hustota obyvateľstva20221399,6
index demografickej závislosti202235,1

viac na wikipédii wikidata Q2706 OpenStreetMap 62658 Bremerhaven in English: DE502

demograficky strom DE502 Bremerhaven demografická pyramída

Z wikipédie:

Bremerhaven je mesto v Nemecku. Spolu s Brémami, ktoré ležia asi o 60 km južnejšie, tvorí spolkovú krajinu Slobodné hanzové mesto Brémy. Bremerhaven je mesto na úrovni okresu (kreisfreie Stadt).

Geografia

Bremerhaven leží na sútoku riek Geeste a Vezery; Vezera neďaleko od mesta ústi do Severného mora. Najvyšší bod mesta dosahuje 11,1 m n. m. Jeho najväčšie rozmery sú 17 km na dĺžku, v najširšom mieste meria asi 5 km. Zo severu, východu a juhu je obklopené územím spolkovej krajiny Dolné Sasko. Smerom na západ, za takmer 2 km širokou Vezerou, leží mesto Nordenham, konkrétne jeho časť Blexen.

Bremerhaven sa delí na 2 mestské obvody (Stadtbezirke: Nord a Süd), tie sa skladajú z 9 nižších jednotiek (Stadtteile), ktoré sú rozčlenené na ďalších 23 menších častí (Ortsteile).

Dejiny

Najstaršie písomné zmienky o osídlení na území Bremerhavenu Sú z roku 1139 (dedina GeestendorfWulsdorf).

ostatné: Brémy, Bremerhaven, Brémy

susedia: Cuxhaven, Wesermarsch

Citovať ako: Michal Páleník: Regióny Slovenska - Bremerhaven - DE502, Inštitút zamestnanosti, dostupné na https://www.iz.sk/sk/projekty/regiony-eu/DE502


https://www.iz.sk/sk/projekty/regiony-eu/DE502
ikona Regióny Slovenska

Regióny Slovenska

Pre potreby našich analýz sme rozčlenili územie Slovenska na 18 regiónov. Priebežne Vám budeme prinášať informácie o týchto regiónoch z makroekonomického hľadiska a z hľadiska trhu práce.. . .

ikona Okresy V4

Dataset údajov za okresy

Štatistické údaje o LAU1 regiónoch – okresoch Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska. Tento dataset okresných údajov obsahuje údaje o počte obyvateľov, o vekovej štruktúre obyvateľov, o počte a štruktúre nezamestnaných.. . .