Inštitút zamestnanosti - https://www.iz.sk - logoqr kod na stranku

tele work telepráca v eu EF 201002 (pdf)

Dnes môže stále viac zamestnancov pracovať na diaľku, t. j. mimo pracovísk svojich zamestnávateľov, vďaka využívaniu počítačových sietí a telekomunikácií. Tento jav je známy ako „teleworking“ alebo telepráca. Vzhľadom na to, že k tomuto javu dochádza v Európskej únii (EÚ) čoraz častejšie, nie je prekvapujúce, že sa stále väčšia pozornosť začala venovať právam a pracovným podmienkam zamestnancov, ktorí vykonávajú teleprácu, a to tak z regulačného hľadiska, ako aj pokiaľ ide o dokumenty politiky zamestnanosti, ktoré uverejňujú sociálni partneri na najvyššej úrovni a Európska komisia za účelom preskúmania úpravy telepráce v EÚ.

telepraca v eu EF 201002 (pdf) .pdf

tele work telepráca v eu EF 201002 (pdf)

stiahni plnú verziu: telepraca v eu EF 201002 (pdf) .pdf


https://www.iz.sk/download-files/sk/tele-work/telepraca-v-eu-EF-201002
ikona Telepráca

Telepráca

Telepráca alebo telework je práca na diaľku, ktorá sa vykonáva s použitím informačných a komunikačných technológií. Je to jedna z flexibilných foriem organizácie práce a pracovného času, ktorej cieľom je najmä zosúladiť pracovný čas a rodinný život. Ide o dohodu medzi zamestnancom a zamestnávateľom na základe pracovnej zmluvy. Zamestnanec má tak možnosť vykonávať svoje pracovné úkony z pohodlia svojho domova. Telework je považovaný za riešenie win-win. Hlavnou výhodou pre zamestnávateľa je zníženie nákladov na pracovné miesto, ktoré sa prejaví hlavne vo finančnej úspore za prenájom, energie a vybavenie.. . .

So stránkou chcem

QR kód na webstránku http://www.iz.sk/download-files/sk/tele-work/telepraca-v-eu-EF-201002 krátka url: http://iz.sk/Sv91

Aktuálne štatistiky

Jún 2020: počet UoZ na úradoch práce: 225508, z toho 64977 dlhodobo, miera 8.2% (2.4% dlhodobá nezamestnosť)

Najvyššia nezamestnanosť: Rimavská Sobota 22.3% (11.5%), Revúca 21.5% (10.2%), Kežmarok 19.8% (8.6%)

Najnižšia nezam.: Bratislava V 3.5%, Bratislava I 3.7%, Hlohovec 4.3%, Trenčín 4.4%, Bratislava IV 4.4%

Mobilné aplikácie

Pre Android.

stiahni pre android

logo evs