- O nás»
-
- Učebnica mzdovej kalkulačky
- O mzdovej kalkulačke
- Zmeny v roku 2025
- Zmeny v roku 2024
- O koľko stúpne čistý príjem, ak stúpne hrubá mzda o 1 €?
- Nevýhody práce na čierno
- Exekučná kalkulačka
- Študovať sa oplatí
- Často kladené otázky
- Minimálna mzda
-
- 30 grafov o starnutí pacientov, lekárov a sestier
- Zubári
- Sestry
- Farmácia
- Reforma dôchodkového systému
- Dôchodková kalkulačka
- Lekári
- Strieborná ekonomika
-
-
- Nová metodika miery nezamestnanosti
- Regionálne rozdiely vo V4
- Regionálne rozdiely v DHN
- Regionálne rozdiely v nezamestnanosti
- Vývoj NRO12
- Štatistiky najmenej rozvinutých okresov
- Podrobné štatistiky NRO
- Regionálne rozdiely v štruktúre nezamestnaných
-
- Priemerná mzda
- Dávky v hmotnej núdzi
- Výška stravného
- Číselník okresov Slovenska
- Inflácia
- Životné minimum
- Nezamestnanosť Česka a Slovenska
- Číselník NACE
-
- Porovnanie dôb dožitia
- Rodové rozdiely
- Nezamestnanosť mladých a NEET
- Minimálna mzda v EÚ
- Porovnanie nezamestnanosti vekových skupín
- Podiel miezd na HDP
- Nezamestnaní mladí, ktorí sa nevzdelávajú
- Percento zamestnancov zväčša pracujúcich v noci
- Miera zamestnanosti
- Dlhodobá nezamestnanosť
- Miera nezamestnanosti
-
- Bratislava a jej spádové okresy
- Kopanice
- Podunajsko
- dolné Považie
- stredné Považie
- horná Nitra
- Dolná Nitra
- Banské mestá
- Kysuce a Orava
- Horné Považie - Liptov
- Spišské mestá
- Horehronie
- Juhoslovenská kotlina
- Košická kotlina - Torysa
- Horný Zemplín
- Dolný Zemplín
- Regióny EÚ
- Kraje Slovenska
- Nezamestnanosť v regiónoch
- Dataset okresných údajov
-
-
- Projekty a aktivity
-
- Požiadavky na inkluzívne zamestnávanie
- Integračná suma
- Konferencia: Ako dostať na trh práce dlhodobo nezamestnaných
- Zdroje financovania
- Publikácia inkluzívne zamestnávanie
- Kontrolné mechanizmy
- Správy
- Inkluzívni zamestnanci
- Inkluzívne verejné obstarávanie
- Úspory
- Otázky a odpovede
- Komunitné služby
-
- Minimálne mzdové nároky
- Pracovná cesta
- Sporenie na dôchodok
- Príplatky za sobotu, nedeľu alebo noc
- Sociálne benefity
- Odmeňovanie
- Výplata mzdy
-
- Potvrdenie o zamestnaní
- Pracovný posudok
- Preplatenie nevyčerpanej dovolenky
- Výplata náhrady mzdy
- Odchodné
- Odstupné
- Zodpovednosť za škodu
- Pracovný čas a prestávky v práci
- Dovolenka
- Zákon o službách zamestnanosti
- Projekt SKRS
-
- Sabatikal
- Štatistiky poberateľov dávok
- Úloha sociálneho pracovníka
- Administratívna nenáročnosť
- Riešenie špecifických prípadov
- Zrušenie priestupkovej imunity
- Krátka reakčná doba
- Úvery iba cez účet
- Maximálna ročná percentná miera nákladov
- Osobný bankrot
- Poradenstvo s oddlžovaním
- Obmedzenie dlhodobých a väčších záväzkov
- Zodpovedné narábanie s majetkom
- Jednoduchšie verejné povinnosti
- Bankový účet pre každého
- Osobitný príjemca ako štandard
- Oplatí sa študovať
- Rovnosť príjmov pred zákonom
- Motivačné poistenie v nezamestnanosti
- Pracovať sa oplatí
- Služba namiesto peňazí
- Poberatelia dávok k zamestnaným
- Inkaso
-
- Miesto pre každé dieťa
- Vzdelávanie nezamestnaných
- Nezamestnaní mladí, ktorí sa nezvdelávajú
- Návrh financovania školstva
- Riešenia nezamestnanosti absolventov
- Zdravotne postihnutí
- Knižnica
-
- Všetky správy
- Mzdová kalkulačka je doplnená o daň z finančných transakcií
- Inklúzia Rómov v rámci zelenej ekonomiky na Slovensku
- Návrhy legislatívnych zmien na sfunkčnenie sociálnych aspektov verejného obstarávania
- Mzdová kalkulačka je doplnená o zohľadňovanie exekúcií
- Podpora mobility zo strany zamestnávateľov
- Tlačová konferencia k problematike inkasa
- Aktivačné práce
- Kontakt
Konferencia: Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC
V podmienkach SR existujú veľké regionálne rozdiely v počte dlhodobo nezamestnaných. Najvyššiu mieru dlhodobej nezamestnanosti dosahujú južné okresy stredného a časť východného Slovenska. Súčasné nástroje sú v boji proti dlhodobej nezamestnanosti neúčinné a situácia sa stáva neudržateľnou – na jedného dlhodobo nezamestnaného pripadá v SR osem pracujúcich.
Najviac postihnuté sú okresy Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava, v ktorých dlhodobá nezamestnanosť presahuje hodnotu 25 % (t. j. každý štvrtý človek, ktorý môže a chce pracovať, už viac ako rok prácu nemá). Kompetencie žúp v oblasti politiky zamestnanosti sú obmedzené, no niekoľko nástrojov môžu ovplyvniť priamo (stredoškolské vzdelávanie, mobilita, sociálne služby, ...) alebo nepriamo (cez verejné obstarávanie, zdravotné služby, rozvoj turizmu, ...).
V súvislosti s blížiacimi sa voľbami do VÚC Inštitút zamestnanosti v spolupráci s mestom Tornaľa zorganizoval 25. 10. 2013 konferenciu s názvom Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC, cieľom ktorej bolo podnietiť diskusiu v oblasti problematiky znižovania dlhodobej nezamestnanosti. Mesto Tornaľa bolo za miesto konania sa konferencie vybrané symbolicky – leží na hranici žúp a nachádza sa v okrese Revúca, ktorý trpí jednou z najvyšších dlhodobých nezamestnaností v Európe. Konferencia vyvolala primeraný miestny záujem (zúčastnilo sa 90 ľudí) ale stretla sa s nezáujmom lokálnych aj celoštátnych médií.
Po úvodnom privítaní zo strany prezidenta Inšitútu zamestnanosti a primátorky mesta Tornaľa sme prezentovali problematiku dlhodobej nezamestnanosti a návrh Inštitútu zamestnanosti (najmä úprava absolventskej praxe a zavedenie inkluzívneho zamestnávania). Na konferencii potom vystúpili kandidáti na predsedu banskobystrického samosprávneho kraja (Ľudovít Kaník, Karol Konárik, Vladimír Maňka) a košického župana (Vladimír Gürtler, Jozef Holečko), ktorí predstavili návrhy znižovania dlhodobej nezamestnanosti v svojich župách.
Miesto a čas konania
- dátum: 25. októbra (v piatok) 2013 od 13:00 hod, miesto: Mestské kultúrne stredisko, Tornaľa, Hlavné námestie č. 6
- tlačová správa z konferencie .odt .doc
- tlačová konferencia Tlačová konferencia po konferencii „Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC“, Tornaľa, piatok 25.10.2013 o 16h, Tornaľa a Tlačová konferencia ku konferencii „Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC“, Bratislava, pondelok 28.10.2013 o 10h v IZ Bratislava, Povraznícka 11
Táto konferencia nadväzovala na naše predchádzajúce konferencie konajúce sa pred voľbami do NRSR (v roku 2006, 2010 a 2012) a pred voľbami do Europarlamentu v roku 2009, ktoré viedli k plodnej diskusii ohľadom politiky zamestnanosti a mali výrazný dosah na odbornú verejnosť.
Veríme, že konferencia podnietila diskusiu v správnom čase na správnom mieste a spoločne nájdeme východisko zo súčasnej situácie.
Tešíme sa na Vašu účasť.
Viac o konferencii
28.10.2013 (link) : Tlačová správa ku konferencii v Tornali – Prinášame tlačovú správu k výsledkom konferencie Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC, ktorá sa konala v Tornali . . .
27.10.2013 (link) : Program konferencie Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC – Program konferencie Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC, ktorá sa konala dňa 25. októbra 2013 v Tornali . . .
24.10.2013 (link) : Tlačová konferencia ku konferencii „Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC“, Bratislava – Pozývame Vás na tlačovú konferenciu, ktorá sa uskutoční v pondelok dňa 28. 10. 2013 o 10:00 hod v sídle Inštitútu zamestnanosti v Bratislave. Obsahom konferencie bude zhrnutie a zhodnotenie záverov konferencie s názvom Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC, konajúcej sa 25. 10. 2013 . . .
23.10.2013 (link) : Tlačová konferencia po konferencii „Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC“, Tornaľa – Pozývame Vás na tlačovú konferenciu, ktorá sa uskutoční dňa 25. 10. 2013 o 16:00 hod v Mestskom kultúrnom stredisku v Tornali. Obsahom konferencie bude zhrnutie a zhodnotenie záverov konferencie s názvom Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC . . .
16.10.2013 (link) : Pozvánka na konferenciu Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC – Pozvánka na konferenciu Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC, ktorá sa uskutoční 25. októbra 2013 v Tornali . . .
11.10.2013 (link) : Tlačová správa: Konferencia Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC – Dlhodobá nezamestnanosť v podmienkach Slovenskej republiky dosahuje alarmujúce hodnoty. Súčasné nástroje sú v boji proti dlhodobej nezamestnanosti neúčinné a situácia sa stáva neudržateľnou. Zmení sa niečo po župných voľbách? V súvislosti s touto otázkou organizuje Inštitút zamestnanosti konferenciu, na ktorej môžu kandidáti na županov predostrieť svoje návrhy na riešenie problémov dlhodobej nezamestnanosti vo svojej župe . . .
21.09.2013 (link) : Konferencia: Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC – Organizovali sme konferenciu s názvom Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC, ktorá sa konala dňa 25. októbra 2013 v Tornali. Na konferencii potom vystúpili kandidáti na predsedu banskobystrického samosprávneho kraja (Ľudovít Kaník, Karol Konárik, Vladimír Maňka) a košického župana (Vladimír Gürtler, Jozef Holečko), ktorí predstavili návrhy znižovania dlhodobej nezamestnanosti v svojich župách . . .
Konferencia je podporená Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA – nadácia pre sociálne zmeny.
Projekt Verejné politiky zamestnanosti
Inštitút zamestnanosti realizuje projekt Verejné politiky zamestnanosti cez Program podpory mimovládnych organizácií v rámci Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru. Projekt je podporený Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA – nadácia pre sociálne zmeny. Prinášame Vám podrobnosti o realizovanom projekte.. . .
Konferencie Inštitútu zamestnanosti
Inštitút zamestnanosti organizuje konferencie vždy s dôrazom na určitú tému. Organizujeme konferencie týkajúce sa aktuálnych problematík z oblasti zamestnanosti a aktívnych opatrení trhu práce, a taktiež konferencie pri príležitosti konania sa volieb na regionálnej, národnej i európskej úrovni. Na konferenciách Inštitútu zamestnanosti doposiaľ hosťovali eurokomisári, ministri a štátni tajomníci rezortu práce, poslanci Európskeho parlamentu, poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, akademici i iní odborníci.. . .
Podobné správy
Konferencia 10 rokov politiky zamestnanosti, Konferencia Trh práce v programoch politických strán vo voľbách do EP 2014, Inkluzívna solidarita – analýzy a potenciálne efekty, Program konferencie Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC, Tlačová správa: Konferencia Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC, Tlačová konferencia ku konferencii "Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC", Bratislava, Tlačová konferencia po konferencii "Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC", Tornaľa, Tlačová správa ku konferencii v Tornali .pdf .odt .doc, Pozvánka na konferenciu Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC .pdf .odt .doc, Konferencia Inkluzívne zamestnávanie