Inštitút zamestnanosti - https://www.iz.sk - logoqr kod na stranku

Dlhodobá nezamestnanosť

Miera dlhodobej nezamestnanosti v roku 2006 vo vybraných krajinách Európy, Japonska a USA, podľa Eurostatu.

Percentuálny podiel dlhodobo nezamestnaných (nezamestnaní 12 mesiacov a viac), podľa pohlavia - na celkový počet ekonomicky aktívnych obyvateľov. Veľmi dlhodobá nezamestnanosť: nad 24 mesiacov.

Viac o dlhodobej nezamestnanosti v EÚ, vývoj mužovžien.


2006 dlhodobá nezamestnanosť veľmi dlhodobá nezamestnanosť
spolumužiženyspolumužiženy
EÚ 273,63,342,11,92,3
EÚ 253,63,242,11,92,3
EÚ 153,12,83,51,91,72,1
3,63,242,11,92,3
Belgicko4,23,74,92,82,53,3
Bulharsko54,85,23,63,53,7
Česká republika3,93,14,92,41,93
Dánsko0,80,70,90,30,30,3
Nemecko4,74,45,23,22,93,5
Estónsko2,83,12,61,71,91,4
Írsko1,41,80,90,810,4
Grécko4,82,682,71,34,6
Španielsko1,91,22,80,90,51,4
Francúzsko43,74,321,92,2
Taliansko3,42,64,52,11,62,7
Cyprus0,90,71,20,30,30,3
Lotyšsko2,53,11,91,51,91
Litva2,52,52,41,51,61,4
Luxemburg1,41,21,60,40,40,5
Maďarsko3,43,33,41,51,61,4
Malta2,93,12,61,41,70,8
Holandsko1,71,61,80,90,90,9
Rakúsko1,31,31,30,70,70,7
Poľsko7,87,18,64,13,84,5
Portugalsko3,83,34,42,21,92,6
Rumunsko4,34,83,72,22,42
Slovinsko2,92,43,51,71,52
Slovensko10,29,411,27,97,58,3
Fínsko1,92,11,811,10,8
Švédsko1,11,20,90,40,50,3
Veľká Británia1,21,50,80,60,80,3
Chorvátsko::::::
Turecko3,53,24,61,81,62,3
Island::::::
Nórsko0,80,90,70,20,20,1
Švajčiarsko::::::
USA::::::
Japonsko::::::

Zdroj: Eurostat


https://www.iz.sk/sk/projekty/ukazovatele-za-EU/dlhodoba-nezamestnanost-vyvoj

So stránkou chcem

QR kód na webstránku http://www.iz.sk/sk/projekty/ukazovatele-za-EU/dlhodoba-nezamestnanost-vyvoj

Aktuálne štatistiky

September 2018: počet UoZ na úradoch práce: 179123, z toho 70589 dlhodobo, miera 6.5% (2.6% dlhodobá nezamestnosť)

Najvyššia nezamestnanosť: Rimavská Sobota 20.3% (12.1%), Revúca 19.5% (10.1%), Kežmarok 16.8% (8.3%), Rožňava 16.3% (9.0%), Vranov nad Topľou 15.5% (7.4%)

Najnižšia nezam.: Bratislava V 2.5%, Trenčín 2.6%, Galanta 2.7%, Hlohovec 2.7%, Trnava 2.8%

Mobilné aplikácie

Pre Android aj iPhone.

stiahni pre android stiahni pre iPhone