Inštitút zamestnanosti - www.iz.sk - logo
slovensky / english

Dlhodobá nezamestnanosť

Miera dlhodobej nezamestnanosti v roku 2006 vo vybraných krajinách Európy, Japonska a USA, podľa Eurostatu.

Percentuálny podiel dlhodobo nezamestnaných (nezamestnaní 12 mesiacov a viac), podľa pohlavia - na celkový počet ekonomicky aktívnych obyvateľov. Veľmi dlhodobá nezamestnanosť: nad 24 mesiacov.

Viac o dlhodobej nezamestnanosti v EÚ, vývoj mužovžien.


2006 dlhodobá nezamestnanosť veľmi dlhodobá nezamestnanosť
spolumužiženyspolumužiženy
EÚ 273,63,342,11,92,3
EÚ 253,63,242,11,92,3
EÚ 153,12,83,51,91,72,1
3,63,242,11,92,3
Belgicko4,23,74,92,82,53,3
Bulharsko54,85,23,63,53,7
Česká republika3,93,14,92,41,93
Dánsko0,80,70,90,30,30,3
Nemecko4,74,45,23,22,93,5
Estónsko2,83,12,61,71,91,4
Írsko1,41,80,90,810,4
Grécko4,82,682,71,34,6
Španielsko1,91,22,80,90,51,4
Francúzsko43,74,321,92,2
Taliansko3,42,64,52,11,62,7
Cyprus0,90,71,20,30,30,3
Lotyšsko2,53,11,91,51,91
Litva2,52,52,41,51,61,4
Luxemburg1,41,21,60,40,40,5
Maďarsko3,43,33,41,51,61,4
Malta2,93,12,61,41,70,8
Holandsko1,71,61,80,90,90,9
Rakúsko1,31,31,30,70,70,7
Poľsko7,87,18,64,13,84,5
Portugalsko3,83,34,42,21,92,6
Rumunsko4,34,83,72,22,42
Slovinsko2,92,43,51,71,52
Slovensko10,29,411,27,97,58,3
Fínsko1,92,11,811,10,8
Švédsko1,11,20,90,40,50,3
Veľká Británia1,21,50,80,60,80,3
Chorvátsko::::::
Turecko3,53,24,61,81,62,3
Island::::::
Nórsko0,80,90,70,20,20,1
Švajčiarsko::::::
USA::::::
Japonsko::::::

Zdroj: Eurostat

Sledujte nás

So stránkou chcem

QR kód na webstránku http://www.iz.sk/sk/projekty/ukazovatele-za-EU/dlhodoba-nezamestnanost-vyvoj
titulka mdzová kalkulačka pre ľudí pri minimálnej mzde
titulka Sociálny systém – skutočnosť a vízia
titulka Politika zamestnanosti – budúcnosť pre Slovensko